Szanowni Działkowcy,
Sympatycy ruchu ogrodowego i Przyjaciele „Goździka”.
Miesiąc wrzesień to czas, kiedy działkowcy w całej Polsce jednoczą się na uroczystych obchodach swojego święta – Dnia Działkowca. Dla nas, działkowców jest to bardzo ważne święto – pokazanie m.in. efektów swojej pracy i wiedzy.
        Niestety, tym razem będzie inaczej. Pandemia Covid-19 pokrzyżowała nasze zamierzenia. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne uroczystości w naszym ogrodzie w tym roku się nie odbędą. Rok 2020 nie jest rokiem przyjaznym, jest rokiem trudnym. Znaleźliśmy się w niespotykanej sytuacji, której się nikt nie spodziewał. Jako Zarząd ogrodu staraliśmy się dołożyć nasze starania, by spełnić wymagane przez prawo i organy wyższe PZD kryteria. Wdrożyliśmy procedury, które umożliwiły poprawne i prawne funkcjonowanie ogrodu. Nasz „Goździk” żyje, funkcjonuje normalnie i rozwija się. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze poczynania, by ogród „Goździk” dobrze służył Państwu teraz i w przyszłości.
       Pomimo braku uroczystych obchodów Dnia Działkowca pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. W dobie epidemii życzymy wszystkim szczególnie zdrowia. Życzymy również, aby każdy dzień w ogrodzie był dniem radosnym, byśmy wszyscy się dobrze w nim czuli, byśmy byli odpowiedzialni nie tylko za swoją działkę, ale też za cały ogród, który przecież tworzymy. Niech nasz ogród będzie rozwijającą się enklawą swobodnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak się okazało, to „nasze RODOS – zawsze bezpieczne i otwarte.”
       Życzymy obfitych plonów, radości i satysfakcji z pracy na działce i w ogrodzie oraz wszelkiej pomyślności.
W imieniu Zarządu ROD
Marcin Werner – Prezes ROD